Skip to main content
Pirmasis šalyje gyvensenos medicinos gydymo kursas rengiamas Upa centre
photo-1509130872995-86c1187635f5

Pirmasis šalyje gyvensenos medicinos gydymo kursas rengiamas Upa centre

Kovo 12–20 dienomis „Upa“ centre pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Gyvensenos medicinos parodomasis gydymo kursas. Kitaip tariant, tai intensyvi gyvensenos keitimo programa, kurią ves vieni žinomiausių šios srities specialistų – gydytojas ir mokslininkas, dirbantis epigenetikos srityje, profesorius John H. Kelly (JAV), patyrusi dietologė, visavertės mitybos ekspertė ir knygų autorė Brenda Davis (Kanada), o taip pat Lietuvos sveikatos mokslų  universiteto gyvensenos medicinos specialistai.

Daugiametė užsienio specialistų patirtis liudija, kad toks gydymo kursas ir gyvensenos keitimo programa itin efektyvi sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis (išemine širdies liga, nedidelio laipsnio širdies nepakankamumu) arba turintiems didelę riziką jomis susirgti.  Kaip žinome, labai svarbūs širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai, susiję su mūsų gyvensena, yra padidėjęs arterinis kraujospūdis, II tipo cukrinis diabetas, antsvoris, nutukimas, mažas fizinis aktyvumas ir kt. Savo sveikatos būklę dažniau stebėti ir ja rūpintys turėtų asmenys, kurių artimieji yra sirgę šiomis ligomis.

Gyvensenos keitimo programos tikslai:

  • Įvertinti kiekvieno dalyvio sveikatos būklę ir su gyvensena susijusius rizikos veiksnius;
  • Sudaryti individualų gyvensenos pokyčių planą ir pradėti jį įgyvendinti programos metu;
  • Suteikti moksliniais įrodymais pagrįstų žinių ir išmokyti praktinių sveikos mitybos, fizinio aktyvumo ir streso valdymo įgūdžių;
  • Įvertinti per programą pasiektus rezultatus ir numatyti tolimesnį veiksmų planą, kuris padėtų pasiekti ilgalaikių pokyčių ženkliai sumažinant ligos simptomus arba riziką susirgti.

Gyvensenos keitimo programos dalyvių laukia:

Svetingas sutikimas ir apgyvendinimas. Visos programos metu dalyviai ilsėsis reabilitacijos centro „Upa“ 4 žvaigždučių viešbučio komforto lygį atitinkančiuose kambariuose, galės atsipalaiduoti įkvepiančioje ir ramioje „Upa“ aplinkoje.

Išsami pirminė konsultacija. Naudojant JAV specialistų parengtą metodiką, bus įvertinama kiekvieno programos dalyvio sveikatos būklė, gyvensenos ypatybės ir rizikos veiksniai. Taip pat bus atliekami būtini kraujo tyrimai, bazinės medžiagų apykaitos, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo funkcijų, fizinės ištvermės ištyrimas VO2Max sistema.

Individualios mitybos keitimo konsultacijos ir grupiniai užsiėmimai. Didžiulę patirtį turintys specialistai iš užsienio per individualias konsultacijas ir grupinius seminarus supažindins su moksliniais įrodymais pagrįstos visavertės mitybos principais, jos poveikiu žmogaus genų raiškai ir ligų eigai, o taip pat pateiks individualias mitybos rekomendacijas.

Naujų skonių ir visaverčio maisto įvairovės atradimai. Gyvensenos medicinos specialistų  ir „Upa“ virtuvės šefų pastangomis sudaryti valgiaraščiai ne tik maloniai stebins išradingumu, bet ir atitiks pagrindinius sveikos mitybos principus.

Sveikų patiekalų ruošimo pamokos. Išmoksite sumaniai apsipirkti, susidaryti valgiaraštį ir pasigaminti gardžių, lengvai paruošiamų sveikų patiekalų.

Individualus fizinio aktyvumo receptas. Grupiniai pasivaikščiojimai su instruktoriumi, jėgos ir tempimo pratimai, esant reikalui – kineziterapeuto pagalba ir specialių mankštos pratimų deriniai padės sustiprėti ir išmokti dozuoti fizinį aktyvumą sugrįžus į kasdienį gyvenimo ritmą.

Baseino malonumai ir masažas. Plaukiojimas ir pratimai vandenyje – dar viena puiki fizinio aktyvumo forma, o profesionalus masažas – nepakeičiama priemonė, gerinanti kraujotaką, mažinanti raumenų įtampą ir nuovargį.

Psichologo patarimai ir specialūs pratimai padės išmokti dėmesingai valgyti, geriau valdyti stresą, priimti naujas patirtis.

Kasdieninis savijautos ir iškilusių klausimų aptarimas su gyvensenos medicinos specialistais.

Pokyčių įvertinimas programos pabaigoje. 9 dienos, tai pradinė, bet labai svarbi gyvensenos pokyčių stadija, kai sužinosite, kaip į permainas reaguoja jūsų organizmas, kaip keičiasi jūsų savijauta, kokių rezultatų galite tikėtis ateityje.

Tolimesnio veiksmų plano sudarymas. Labai svarbu, kad inicijuoti pokyčiai taptų tvariais sveikos gyvensenos įgūdžiais. Gyvensenos medicinos specialistai padės suplanuoti tolimesnius veiksmus ir užsibrėžti realius sveikatos stiprinimo tikslus.

Programos ir apgyvendinimo kainos, pasirinkus:

  • vienvietį kambarį – 95 EUR/parą asmeniui;
  • dvivietį kambarį su kitu programos dalyviu – 70 EUR/parą asmeniui;
  • dvivietį kambarį su lydinčiu asmeniu, nedalyvaujančiu programoje* – 115 EUR/parą už kambarį.

 *Lydintis asmuo taip pat gaus 3 kartų maitinimą. Kartą per dieną galės nemokamai apsilankyti reabilitacijos centro baseine ir pirtyse, taip pat pasinaudoti „Upa“ gydyklų ir SPA teikiamomis paslaugomis už specialią kainą.  

 

drkellyDr. John Kelly baigė bakalauro biochemijos ir molekulinės biologijos studijas su pagyrimu ir kaip McMurray garbės stipendininkas Shepherd universitete. Jis įgijo epidemiologijos mokslų daktaro laipsnį Loma Linda universitete (JAV), mokėsi prevencinės ir gyvensenos medicinos, dalyvavo privačiuose ir valstybės finansuojamuose moksliniuose gyvensenos medicinos tyrimuose.

Dr. J. Kelly buvo Amerikos gyvensenos medicinos koledžo įkūrėjas ir prezidentas, gyvensenos medicinos studijų programos bendraautorius ir studijų tarybos narys 2017 m. Šiuo metu Dr. John Kelly yra praktikuojantis gyvensenos medicinos specialistas Black Hills gyvensenos medicinos centre Hermosoje (JAV), kur jis taip pat įkūrė pirmaujančią gyvensenos medicinos bendradarbiavimo ir mokymų programą.   

 

 

 

brenda

Brenda Davis yra registruota dietologė, žymi Kanados mokslininkė, mitybos specialistė, devynių knygų apie mitybą autorė, Amerikos dietologų asociacijos narė.

B. Davis dirba mokslinių mitybos tyrimų grupėse kaip klinikinė dietologijos ir mitybos specialistė, aktyviai dalyvauja ir skaito pranešimus tarptautinėse gyvensenos medicinos konferencijose. Eilę metų Brenda Davis kaip vadovaujanti dietologijos specialistė dirba projekte Majuro vietovėje, Maršalo salose.

 

 

 

 

 

Rezervuoti Rezervuoti