fbpx Skip to main content
2 kineziterapeuto V. Tautkaus patarimai, kaip puoselėti sveiką kūną

2 kineziterapeuto V. Tautkaus patarimai, kaip puoselėti sveiką kūną

1. Dirbdami darykime pertraukėles ir dažniau mankštinkimės

 

Žmogų, kasdien dirbantį sėdimą darbą, kineziterapeutas atpažįstą vos įžengusį į jo kabinetą. Net ir žinodami, kad toks darbo pobūdis nėra pats sveikiausias, vargu ar imsime keisti profesiją. Tačiau pakeisti kasdieninius įpročius yra kur kas lengviau.

 

„Yra taip vadinamas „laikysenos sindromas“ su savo specifine klinika. Tai nieko bendro neturi su žodžiu „laikysena“, kurį suprantame kaip tiesaus, pasitempusio, aukštai galvą laikančio asmens vaizdą. Iš tiesų pats kūnas pasakoja, kaip šeimininkas gyvena ir jaučiasi. Kai kurie žmonės tiek dirba, kad neturi nė pusvalandžio sau. Jų atsakymas visada būna paprastas: „ne dabar, vėliau, dabar – darbas, projektas, lizingas, o aš pats – vėliau“. Deja, tokiu atveju, išskyrus paaiškinimą, kaip taisyklingai sėdėti ar stovėti, daugiau nieko negaliu patarti. Nes iš tiesų reikėtų kasdien darbo metu daryti pertraukėles, po darbo – aktyviau pajudėti. Jei penkiasdešimt valandų praleidi sulinkęs prie kompiuterio, vos valanda ar dvi mankštos per savaitę mažai tepadeda. Bet būna, kad žmonės susimąsto, tuomet galima tikėtis rezultato ir kito vizito metu išgirsti, kad jau daug geriau“, – teigia V. Tautkus.

 

2. Sportuodami nepamirškime proto ir saiko

 

Nusprendę pagaliau pradėti sveikai gyventi žmonės ima sportuoti. Kineziterapeutas įspėja, kad visur reikalingas sveikas protas ir saikas.

„Jei daug metų sėdėjau prie stalo ir staiga nutariau bėgti pusmaratonį– nežinia, kaip sureaguos organizmas. O jei rytais kasdien risnosiu po kelis kilometrus – gal ir nieko blogo. Taip pat jei visą savaitę mano darbinė veikla apsiriboja stovėjimu ar sėdėjimu, o savaitgalį einu su vyrais pažaisti krepšinį ar futbolą – tik laiko klausimas, kada susitraumuosiu. Kontaktiniam sportui , net ir mėgėjiškam, reikia paruošiamųjų pratimų, atliekamų praktiškai kas dieną“, – pataria V. Tautkus.

Tarp dabar madingų sportinių užsiėmimų jis pastebi ir susižavėjimą krosfitu, tačiau pradžioje pataria išmokti teisingos technikos ir užsiimti gimnastikos pratimais, kad vėliau galima būtų saugiai užsiiminėti tokia veikla. Taip pat nemažai diskutuojama dėl bėgimo.

„Aš žiūriu labai paprastai: bėgti reikia mokėti“, – mano vėliau besiskundžiančius pacientus konsultuojantis kineziterapeutas.

Daugiau informacijos apie procedūras čia 

Susisiekite su mumis +37031359188, booking@upa.lt

Rezervuoti Rezervuoti