fbpx Skip to main content
4 paprasti patarimai, norint pradėti ruoštis bėgimo sezonui

4 paprasti patarimai, norint pradėti ruoštis bėgimo sezonui

Kineziterapeutas Robertas Adomaitis dalinasi patarimais bėgiojantiems.

 


Saugus ir atsakingas judėjimas –  tai judėjimas be neigiamų pasekmių žmogaus organizmui.


Prieš pradedant bėgiojimo sezoną, reikėtų nepatingėti ir skirti laiko konsultacijai su asmeniniu treneriu ar kineziterapeutu. Specialistas profesionaliai padės Jums atsakyti į šiuos klausimus: nuo ko pradėti? kodėl man to reikia? kaip judėti saugiai? kokios galimos grėsmės? galimybės? Vaistininkai, draugai ar giminaičiai čia nepadės. O kas norėtų vasarą sutikti su įvairiais kūno sužalojimais ar negalavimais? Pūslės ir nutrinti padai – tai yra minimalūs pažeidimai, kurie yra lengvai pastebi akimi ir nesunkiai išgydomi. Tačiau ydinga kaklo ir nugaros laikysena bėgimo metu gali sukelti itin nemalonius ir didelius skausmus, patempimus, persitempimus, plyšimus, ar net kaulų lūžius. Nelaimingų nutikimų metu išgydyti pažeidimus prireiks nemažai laiko ir pastangų. Anot kineziterapeuto, keturi paprasti patarimai padės išvengti nusivylimų.  

 

  1. Sveikatos būklę privalo įvertinti gydytojas. Svarbu tiksliai nustatyti fizinius, funkcinius, kvėpavimo takų pajėgumus ir bendrą organizmo būklę. Pradedant sportuoti, šios žinios padės nustatyti tinkamą krūvį, nenualinant širdies raumens.
  2. Tinkama apranga. Kokią rinktis? Sportiški drabužiai turi būti ne tik gražūs, bet ir nevaržantys judesių, pralaidūs orui, avalynė – patogi, kruopščiai parinkta būtent Jums. Vertėtų kreiptis į specializuotos parduotuvės darbuotojus perkant avalynę. Specialistas parinks apavą, atitinkantį Jūsų pėdos linkius ir pasirinktą bėgimo stilių. Taip pat, svarbu atsižvelgti, kur bėgiosite: miško takeliais, asfaltu, stadiono danga, o gal pasirinksite kelias dangas?
  3. Mityba. Jokiu būdu nesportuokite tik pavalgius ir stenkitės išgerti pakankamai natūralaus, negazuoto vandens. Bėgiojant reiktų gerti natūralų vandenį, o pasibaigus treniruotei – atsigaivinti mineraliniu, negazuotu vandeniu. Vandens kiekis, kurį turi išgerti žmogus, yra labai individualus, tačiau vidutiniškai 70 kg sveriančiam žmogui užtenka 1-1,5l vandens, o sportuojančiam reikia 0,5 -1,5 l daugiau.
  4. Technika. Kineziterapeutas pasakoja apie pacientus, kurie ateina ir klausia, kodėl po bėgiojimo skauda nugarą? Dažnai tai nutinka dėl prastos bėgimo technikos. Nebėkite ant kulno – stenkitės pilnu padu remtis į pagrindą. Bėgant tik ant kulno, susikūprinus ar netinkamai atpalaiduojant rankas – palaipsniui gali pasireikšti sunkūs nugaros, kelio, klubo ar čiurnos skausmai net, jei esate visiškai sveikas, jokių sveikatos nusiskundimų neturintis žmogus.

 

Sutikite saulėtas dienas judant saugiai ir protingai nesvarbu, kokią sporto šaką pasirinksite. Likite sveiki.

 

Rezervuoti Rezervuoti