fbpx Skip to main content
Boso diena: vadovai pasidalino paslaptimis, kaip jiems pavyksta pailsėti

Boso diena: vadovai pasidalino paslaptimis, kaip jiems pavyksta pailsėti

Sausio 16 d. – tarptautinė boso diena, kuomet darbuotojai linksmai sveikina savo vadovus, o vadovai rodo dėmesį visai komandai. Šia proga nutarėme pakalbinti skirtingų įmonių ar jų padalinių vadovus apie tai, kaip jie gyvena po darbo ir kas labiausiai padeda atsipalaiduoti bei pasiilsėti po įtemptų darbų. Vadovai dalinosi pamėgtomis veiklomis, tarp kurių ne vienas paminėjo Druskininkus ir Lietuvos pajūrio kurortus, keliones į užsienį, o beveik visi pasisakė už aktyvų ir turiningą poilsį. Dalinamės vadovų laisvalaikio idėjomis ir patirtimi.

Trys mėgstamiausios veiklos

„Siemens Osakeyhtio“ Lietuvos filialo generalinis direktorius Kęstutis Čiplys išvardino tris būdus, kurie geriausiai padeda atsipalaiduoti ir pailsėti. Tam būtina pakeisti aplinką ir ištrūkti iš miesto.

„Pirmasis būdas ilsėtis – tai išvykos į gamtą, sodybą ir su profesine veikla nesusiję darbai. Aš pats labai mėgstu konstruoti, dailinti kokį namuką ar sandėliuką. Tai – labai geras pabėgimas iš miesto triukšmo į kaimišką gamtos aplinką“, – teigia K. Čiplys.

Antroji aistra – tai kelionės automobiliu, kurias vadovas pats susiplanuoja, kad galėtų džiaugtis laisve ir nepriklausomybe. K. Čiplio nevargina net ir ilgas vairavimas – pasak jo, tai vienas iš pomėgių, padedančių pailsėti.

„Dar vieną būdą pailsėti atradau prieš kelis metus. Tai – sveikatingumo savaitgaliai, kuriuos dažniausiai praleidžiu Druskininkuose, „UPA Medical SPA“, kur buvau vienas iš pirmųjų klientų ir lankausi iki šiol“, – teigia K. Čiplys.

Jis tikina, kad net ir vieno savaitgalio pilnai pakanka norint atsipalaiduoti ir atgauti jėgas. K. Čiplio laikas poilsiui dažniausiai prasideda penktadienį vakare. Jei atstumas iki Vilniaus nėra didelis – tuomet sugrįžti į miestą jis mėgsta pirmadienį ryte – tiesiai į darbą. Tai padeda prailginti savaitgalį ir ramiai praleisti ne tik šeštadienio, bet ir sekmadienio vakarą.

Geriausias poilsis – kelionėje

Keliones automobiliu mėgsta ir Kaune veikiančios JAV kapitalo aukštųjų technologijų įmonės „Equinox Europe“ direktorė Rasa Beskajevienė, į keliones išsiruošianti su visa šeima. Po Lietuvą vadovė dažniausiai keliauja savaitgaliais, o ilgesnėms atostogoms visuomet išvyksta į užsienį.

„Savaitgaliui stengiamės nuvykti į pajūrį ar Druskininkus, taip pat būna įdomu, jei kur nors vyksta renginys, pavyzdžiui, koncertas pilyje. Kasmet net po kelis kartus – ir vasarą, ir rudenį, ir žiemą – pravažiuojame „Nemuno keliu“ aplankydami Panemunės pilis ir dvarus. Šie kraštai man brangūs, nes Jurbarke gyvena ir mano močiutė“, – pasakoja R. Beskajevienė.

Ilgesnėms atostogoms ji kaskart renkasi vis kitą šalį. Vasarą – dažniausiai keliones automobiliu iki pat Suomijos arba po Italiją, Ispaniją, šiemet tokiu būdu apvažiavo visas Balkanų šalis. Žiemą R. Beskajevienė labiau mėgsta tolimesnes kryptis ir skrydžius ten, kur šilta.

Aktyvus poilsis efektyvesnis

Poilsiui kelionėse neabejingi net turizmo versle dirbantys vadovai. Rasa Levickaitė, kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“ tarptautinių projektų vadovė, prisipažįsta, kad labiausiai mėgsta ir vertina aktyvų poilsį. Pati jau du dešimtmečius dirbdama skrydžių bilietų ir kelionių versle, R. Levickaitė sako, kad nereikėtų stebėtis, jog per atostogas dažniau ją sutiktumėme su sportine apranga, o ne su maudymosi kostiumėliu.

„Esu iki pirštų galiukų įsimylėjusi dviračių sportą. Ne kartą poilsiaudama Turkijoje, paplūdimio gultą iškeičiau į pasivažinėjimą dviračiu ir vietoj maudynių šiltoje jūroje pakelėje ragavau šviežius apelsinus. Į vieną tokią kelionę leidomės ir su kolegomis. O su šeima taip pat dieviname egzotines keliones, į kurias, beje, noriai leidžiasi ir mūsų vaikai, kuriems – 3 ir 6 metai. Lietuvoje poilsiaujame retai, todėl dažnai juokaujame, kad tai turbūt profesinė liga – kokios gali būti atostogos be skrydžio lėktuvu?”, – teigia R. Levickaitė.

Jos kolega Andrius Paulionis, „Baltic Tours Group“, poilsinių kelionių pardavimo vadovas taip pat prisipažino negalintis įsivaizduoti poilsio be skrydžio į Turkiją, o taip pat – be sporto.

„Geriausias poilsis yra krepšinio arba futbolo aikštelės, kurios kartais, deja, lieka sunkiai pasiekiamos, nes daug laiko tenka praleisti prie kompiuterio. Mėgstu „pajodinėti“ ant dviračio, o kai reikia ramybės – galiu žiūrėti į akvariumą, skaityti knygą arba klausytis lengvos muzikos“, – teigia A. Palionis.

Sportas – ir poilsiui, ir valiai

„Alma Littera“ įmonių grupės generaliniam direktoriui Irmantui Švažui geriausiai pailsėti taip pat padeda sportas. Jis ypač vertina sportinės veiklos reguliarumą.

„Aktyvi veikla man suteikia galimybę padaryti kokybišką pertrauką, nuraminti emocijas ir dar kartą pergalvoti itin svarbius sprendimus. Kadangi sportuoju kiekvieną dieną, mažiausiai po 30 minučių, tai labai ugdo valią. O nuo valios, manau, kad didžiąja dalimi priklauso kiekvieno žmogaus galimybės pasiekti užsibrėžtus tikslus“, – teigia I. Švažas.

Ilsėtis būtina reguliariai

Kaip teigia Rasa Kazlauskaitė, Druskininkuose esančio „UPA Medical SPA“ centro psichologė, pagal naujausias rekomendacijas, aštuonios dienos yra mažiausia atostogų trukmė, kurios reikia norint pamiršti apie darbo rūpesčius, stresą ir visiškai atsipalaiduoti. Tačiau specialistė pabrėžia, kad žmogus turi ilsėtis ne tik per atostogas. Reikia įprasti daryti tai kasdien: darbe daryti pertraukas, ilsėtis po darbo, skirti laiko sau.

„Labai svarbu rūpintis savimi ir stebėti kūno signalus, kad netektų pasiekti išsekimo būsenos, po kurios atsistatyti sunkiau. Tam reikia kasdien laikytis darbo-poilsio rėžimo, o atostogos ir poilsis turi būti reguliarūs. Nauja aplinka, dėmesys sau, malonios ir naudingos procedūros sustiprina ir emociškai, ir fiziškai. Tai ne tik sumažina daugelio ligų riziką, bet yra būtina mūsų fizinei ir psichologinei gerovei“, – teigia psichologė.

 

Rezervuoti Rezervuoti