fbpx Skip to main content
Kaip nuo darbų, rūpesčių ir rutinos pabėgti vos per kelias dienas?

Kaip nuo darbų, rūpesčių ir rutinos pabėgti vos per kelias dienas?

Atostogos! Savaitei ar dviem pabėgti į, rodos, vien vietiniams suprantama kalba susišnekantį kraštą, pavaikščioti siaurais, neatrastais kalnų takeliais, alsuoti egzotišku oru ir nuo ryto iki vakaro šildytis spinduliuose, – vien atostogų laukimas sukuria pakilią nuotaiką. Tačiau ką daryti, jei tokiems vaizdiniams išsipildyti nelemta, nes darbai darbus veja ir atitrūkti nuo jų galima vos kelioms dienoms?

Specialistų teigimu, patiriant dažną stresą, įsisukus rutinoje ar dirbant darbą, kai nuo kėdės per dieną pakylama vos kartą ar du, bent keletą kartų per metus yra būtina pasirūpinti ne tik savo fizine, bet ir psichine sveikata – t.y. pasidaryti savotišką „iškrovos“ dieną. Nuo rutinos ir rūpesčių galima atsigauti ir per kelias dienas. Svarbu nuvykti į teisingą vietą.

 

Atgaivą sielai neša pušynai ir upės

Pušų ramybė, pakiliai nusiteikę gyventojai ir svečiai bei modernus komfortas – būtent į Druskininkus dažnai kelioms dienoms užsuka pailsėti ir sveikatintis užsinorėję atostogautojai. Teisingai atgautos jėgos lemia sveikatos būklę ir tolesnio gyvenimo kokybę, todėl reikėtų atsakingai išsirinkti veiklas. Trumpas kelių dienų pabėgimas nuo kasdienybės rekomenduojamas:

  • Dirbantiems sėdimą darbą arba
    ilgai stovintiems
  • Patiriantiems dažną stresą
  • Sportuojantiems
  • Kenčiantiems nugaros skausmus dėl neteisingo gyvenimo būdo

Norintys Druskininkuose pabūti arčiau gamtos, užsuka į pagal baltų kultūrą, mitus ir Lietuvos gamtos spalvas įrengtą sveikatinimo ir reabilitacijos centrą „Upa“, kurio pavadinimas taip pat ne atsitiktinis – tai mitologinė baltų šaltinių, upių ir vandenų dievybė. Idiliškoje kurorto vietoje įsikūrusį centrą supa pušų miškas, upė ir tvenkinys, tad pravėrus „Upa“ vartus už jų pasilieka visi
rūpesčiai, miesto šurmulys ir pasitinka sveikata.

 

Kai gydyti reikia ne visada ten, kur skauda

Trumpam pabėgus nuo darbų ir siekiant maksimaliai išnaudoti poilsiui skirtą laiką, „Upa“ specialistai rekomenduoja ne tik mėgautis miško oru, skanauti specialiai dietologų sudaryto meniu ar mėgautis masažais bei veido ir kūno puoselėjimo procedūromis – reikėtų skirti laiko ir rimtesniam organizmo poilsiui. Tai padaryti „Upa“ centre ypač patogu. Čia įvairių sričių profesionalai naudoja retai kur Lietuvoje randamą techniką bei remiasi išskirtiniais, šiuolaikiškais metodais. Privačiuose Vokietijos, Čekijos ir kituose Europos miestų reabilitacijos centruose naudojama šiuolaikiška „James Cyriax“ diagnostikos ir gydymo metodika prieinama ir „Upa“ centre. Testavimo metu tiksliai ištiriama, kokia kūno dalis ar vieta yra problemiška ir nustatoma kokią įtaką būklei gali turėti jungiamojo audinio pakitimai ar vidaus organų negalavimai, sisteminės ligos. Vadovaudamiesi „Ne visada gydyti reikia ten, kur skauda“ idėja, kineziterapijos specialistai padeda atrasti ir panaikinti netgi tokias problemas, kurios jau buvo tapusios „savomis“ ir laikytos nebeišvengiamomis. Kitas unikalus tyrimas atliekamas centre kardiopulmoninio krūvio mėginys, ištiriantis organizmo galimybių ribas. Atliekamo krūvio metu specialistai vertina ne tik širdies ir kraujagyslių sistemos rodiklių, bet ir plaučių ventiliacijos pokyčius. Taip galima sužinoti, koks širdies susitraukimų dažnis yra optimaliausias, norint pasiekti konkrečių tikslų. Tad, pavyzdžiui, 15–20 minučių trunkančią treniruotę galima paversti efektyvesne nei valandos. Tokia galimybė ypač vilioja skaičiuojančius kiekvieną laisvą minutę.

 

Egzotiniai pojūčiai Lietuvos kurorte

Šiuolaikiškame sveikatos centre atliekama daugiau nei 60 gydomųjų procedūrų: masažai, gydomosios vonios, fizioterapijos procedūros, įvairios gydomojo purvo aplikacijos, individuali ir grupinė kineziterapija, vertikalios vonios, veikia druskų kambarys. Inhaliacijos, kurios, manoma, pirmą kartą pradėtos naudoti Indijoje prieš daugiau nei 4 000 metų, teigiamai veikia ne
tik epitelį, bet ir nervų sistemą. Įtraukus šią procedūrą į savo sveikatinimosi programą, pozityvios ramybės ji suteiks visam likusiam poilsio laikui. „Upa“ centre atliekamos ir veido bei kūno puoselėjimo procedūros, be kurių savo poilsio neįsivaizduoja dailiosios lyties atstovės. Detoksikuojantys Šiaurės Afrikos, tonizuojantys Indijos ritualai su prancūziška profesionalų kosmetika „Cinq Mondes“ ar iš Polinezijos salų atkeliavęs atpalaiduojamasis viso kūno ritualas – tai prabangiai nuteikiančios procedūros, kurios leis pasijusti tarsi grįžus iš egzotiškųjų Ramiojo vandenyno salų. Moderniausiame Baltijos šalyse centre aplinka buvo kuriama taip, kad čia apsistojus ilgesniam laikui „Upa“ atstotų namų ramybę, tačiau tuo pačiu aprūpintų aukščiausios kokybės paslaugomis. Čia dirbantys profesionalai pasitiks su šypsena ir pasitelkę naujausias gydymo technologijas bei metodus užtikrins, kad vos per kelias dienas namo išvyktumėte pailsėję ir pasiruošę naujiems iššūkiams.

Rezervuoti Rezervuoti