site-logo
lt
en ru

Naujienos

Kineziterapeutas Valdas Tautkus: 5 mitai apie kūno pokyčius

Nauji metai tradiciškai tampa naujo ryžto ir pažadų sezonu, kai ne vienas garsiai ar tyliai sau paskelbia nuo šiol jau tikrai besirūpinsiąs savo kūnu. Druskininkuose esančio visiems skirto „UPA Medical SPA“ centro kineziterapeutas Valdas Tautkus sveikina kiekvieną gerą norą ir įspėja, kokių klaidų nepadaryti iš per didelio entuziazmo. Jis pastebi, kad žmonės neretai tikisi greitų pokyčių ir skuba nusivilti. Kineziterapeutas išsklaido populiariausius mitus ir pataria siekti ne trumpų, o ilgalaikių pokyčių.

1. Mitas: kineziterapija skirta tik gydymui

Norėdami išjudinti raumenis ar imtis kūno pokyčių žmonės dažnai skuba į sporto klubą, ima mankštintis ar rinktis įvairias procedūras savo nuožiūra. Tačiau prieš pradedant specialisto dėmesys gali padėti atrasti silpnas vietas, net jei nebūtinai jaučiate skausmą. Kineziterapeuto konsultacija yra viena iš populiariausių paslaugų, dėl kurios svečiai į „Upą“ sugrįžta ne vieną kartą. Vyr. kineziterapeutas Valdas Tautkus, pasakoja, ką pirmiausia daro kineziterapeutas, apie ką kalbasi su lankytojais ir kas padeda pasijusti geriau.

„Apsilankymo pas kineziterapeutą metu pirmiausia aptariame tai, ką žmogus jaučia, kur, kada, kaip dažnai, kokio pobūdžio skausmai kartais kamuoja ir su kuo tai susiję. Lankytojas apžiūrimas, testuojami raumenys, vertinama jų darbo darna. Esant reikalui atliekama probleminių vietų apčiuopa, lokalizuojami skaudūs taškai. Tuomet sprendžiama, kaip greičiau išeiti iš diskomfortą keliančios būklės, kaip harmonizuoti kūno ir viso organizmo veiklą“, – pasakoja V. Tautkus.

2. Mitas: nedidelis skausmas praeis savaime

Pasak V. Tautkaus, kineziterapeutai iškart atpažįsta, kai į kabinetą užeina žmogus, dirbantis dešimt ir daugiau valandų per dieną kompiuteriu, ar dar blogiau – nešiojamu kompiuteriu, dažnai skaitantis lovoje knygą, planšetę, telefoną ar žiūrintis televizorių. Net puikios sveikatos, tačiau daug dirbantys ir neretai – sėdimą darbą, žmonės neretai turi, dėl ko pasiguosti. Tiek gyvenantys mažiau aktyvų gyvenimo būdą, tiek ir reguliariai sportuojantys žmonės ilgainiui susiduria su vieną ar kitą kūno dalį aplankančiu skausmu, imančiu neduoti ramybės.

„Pats kūnas pasakoja, kaip jo šeimininkas jaučiasi, kaip gyvena ir kaip savimi rūpinasi. Pirmą vietą pagal nusiskundimus užima kaklo-sprando ir juosmens skausmai, tuomet pakaušio, tarpumenčio, galvos ir kitų vietų. Skausmas informuoja, kad su mūsų organizmu vis dėlto kažkas yra negerai. Tai biologinis atsakas, apsaugantis nuo žalingų aplinkos veiksnių ir informuojantis, kad atsirado sveikatos sutrikimai. Todėl reikėtų nedelsiant išsiaiškinti, kas vyksta. Be to, kai kurios ligos yra linkusios maskuotis, todėl neverta kentėti ir delsti“, – teigia „Upos“ specialistas.

3. Mitas: net ir viena mankšta išjudins raumenis

Žmonės dažnai tikisi greito rezultato, kad apsilankius pas specialistą vos vieną ar du kartus – iš karto pagerės. Kineziterapeutas V. Tautkus neslepia, kad vienkartinį pagerėjimą trumpam laikui gali pavykti pasiekti net ir iš pirmo karto, tačiau žmogus toliau turi pats atlikti „namų darbus“ ir vadovautis rekomendacijomis.

„Nei teigiami, nei neigiami veiksniai, jei vyksta tik retkarčiais, dažniausiai dramatiškai neįtakoja mūsų savijautos. Jei per savaitę penkiasdešimt valandų sėdime sulinkę prie kompiuterio, tai valanda ar dvi mankštos nedaug tepadės. Neužtenka vien paaiškinti, kaip taisyklingai sėdėti ar stovėti. Visuomet patariu įprasti daryti pertraukėles, po darbo aktyviai pajudėti. Tada galima tikėtis rezultato ir kito vizito metu išgirsti, kad jau daug geriau“, – teigia V. Tautkus.

4. Mitas: skausmo galima atsikratyti per savaitgalį

Net ir vienas savaitgalis kurorte gali padėti atsigauti, tačiau taip greitai nepavyks išspręsti įsisenėjusių kūno problemų. Pasak kineziterapeuto, atvykimas į kurortą gali būti puiki pradžia. Čia atlikta mankšta primins malonų raumenų tonusą, masažas padės užmiršti kūno įtampas ir atsipalaiduoti, sauna pagerins kraujotaką. Tačiau specialistas pataria žvelgti toliau ir neapsiriboti trumpalaikiu efektu.

„Vieniems pakanka trumpo poilsio su procedūromis ir jie jaučiasi tarsi „perkrovę“ kūną. Kitų organizmas į tokias permainas reaguoja įvairiai – kažkas gali pajusti įtampą ar suskaudusius seniai nemankštintus raumenis. Mėnesių mėnesiais jaučiant diskomfortą ar kenčiant skausmą būtų naivu tikėtis, kad viskas pasikeis per savaitgalį. Tam reikia ilgesnio laiko, kad kūnas sureaguotų į pastangas jam padėti“, – įspėja kineziterapeutas.

5. Mitas: manyti, kad kurortas man nepadės

Net ir žinodami, kad galbūt gyvenimo būdo, pavyzdžiui – sėdimo darbo – net neketiname keisti, dėl to neturėtume nusivilti ir nuleisti rankų. V. Tautkus labai didžiuojasi lankytojais, kurie atvykę į Druskininkus pailsėti ir atsigauti išvyksta motyvuoti siekti gyvensenos pokyčių ir nenustoja savimi rūpintis taip, kaip darė „Upoje“.

„Jei žmogus atvyko su mintimi, kad laikas keisti įpročius ir keistis pačiam, tai yra tinkama proga apsilankyti pas kineziterapeutą. Testuodami raumenis ir tikrindami problemines vietas sužinome, kokios fizinės veiklos būtų optimaliausios, ko galima tikėtis, jei nieko nedarysiu arba jei laikysiuosi nurodytų patarimų. Tuomet visada padrąsinu – pirmyn!”, – teigia „Upos“ kineziterapeutas.

Susisiekite su mumis +370 313 59188booking@upa.lt

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų naujienas pirmieji

{{error}}

{{message}}