site-logo
lt
en ru

Naujienos

Aktyvus ir sąmoningas poilsis yra gyvybiškai svarbus ne tik mūsų kūnui, bet ir emocinei sveikatai. Įvairūs moksliniai tyrimai patvirtino, kad pailsėjęs žmogus jausis ne tik stipresnis, bet ir labiau motyvuotas bei kūrybingesnis. Apie efektyviausias SPA procedūras poilsiui ir sveikatinimui skirtą laisvalaikį kalbamės su „UPA Medical SPA“ specialistais. Jie pataria poilsį derinti su sveikatinimo veiklomis ir išnaudoti tai kaip puikią progą patirti malonumą ir skirti dėmesį tiek sau, tiek ir artimiesiems.

Pasak „UPA Medical SPA“ gydytojos dr. Giedrės Taletavičienės, besilankantiems kurorte dažniausiai rekomenduojamas toks derinys: viena bendro poveikio procedūra (vonia, povandeninis masažas, purvo procedūra) per dieną, tuomet gydomoji mankšta, masažas, ir pabaigai – relaksacija arba druskų kambarys (haloterapija). Toks trijų – keturių skirtingo poveikio procedūrų kompleksas efektyviai mažina nuovargį, atstato darbingumą, ryškiai sumažina raumenų (ypač nugaros) įtampą ir yra puiki profilaktinė priemonė, sauganti nuo įvairių lėtinių ligų atsiradimo ar jau esamų progresavimo.

„Grūdintis ir išlaikyti organizmo atsparumą įvairioms infekcinėms ligoms reikia nuolat. Sveika gyvensena yra ne tik sveikas maistas, bet ir pakankamas fizinis aktyvumas, dienos režimas, pakankama miego trukmė. Tačiau ne visiems pavyksta taip sveikai gyventi nuolat. Todėl reikia stengtis reguliariai atitrūkti nuo visų rūpesčių, pailsėti, o taip pat profilaktiškai atlikti visą sanatorinio gydymo kursą arba bent jau praleisti savaitgalį sanatorijoje. Pailsėjęs organizmas yra žymiai atsparesnis visiems neigiamiems aplinkos veiksniams“, – teigia gydytoja dr. G. Taletavičienė.

1. Vandens galia. Stiprinantį ir grūdinantį poveikį turi visos vandens procedūros (baseinai, vonios, maudynės vandens telkiniuose). Imunitetą ypač stiprina temperatūrų kontrastai, druskų kambariai.

2. Saikinga mankšta. Pasak gydytojos, labai svarbus yra fizinis aktyvumas, vaikščiojimas, gydomosios mankštos. Tačiau prieš leisdamiesi į intensyvias sporto treniruotes būkite atsargūs – gydytoja pataria, kaip sau nepakenkti. „Labai svarbu, kad mankštinantis pratimai būtų atliekami taisyklingai, todėl pačioje pradžioje rekomenduotina kineziterapeuto konsultacija ir jo priežiūra atliekant paskirtus pratimus. Tuo tarpu atvykę į sanatoriją ar SPA neskubėkite atlikti visų iš eilės procedūrų – tikrai ne jų skaičius nulemia naudą organizmui“, – teigia gydytoja.

3. Druskų kambarys (haloterapija). Pastebėta, kad haloterapija yra labai svarbi peršalimo ligų profilaktikai – reguliarius kasmetinis druskų kambario procedūrų kursas stiprina imunitetą, didina organizmo atsparumą tiek virusinėms, tiek ir bakterinėms infekcijoms.

4. Ir poilsiui, ir grožiui. Grožio procedūros skirstomos į veido ir kūno procedūras. Kūno linijas lieknina įvairūs masažai (limfodrenažiniai, anticeliulitiniai), kūno įvyniojimai, šveitimai  ar kūną puoselėjantys ritualai, taip pat ir įvairios vandens procedūros. Tai puiki papildoma ir labai veiksminga, priemonė, kurią reikėtų derinti su sveika mityba ir fiziniu aktyvumu.

5. Procedūros vaikams. Sveikatinimo procedūros rekomenduojamos net vaikams nuo 6 metų amžiaus, neturintiems sveikatos sutrikimų. Mažiesiems tinka ir teikia džiaugsmo švelnūs nugaros ar viso kūno masažai vaikams, plaukiojimas baseine, druskų kambarys (haloterapija).

Galiausiai, norėdami, kad poilsis ir sveikatinimo procedūros būtų sėkmingi – nepamirškite ilsėtis reguliariai. Pagal naujausias psichologų rekomendacijas, aštuonios dienos yra mažiausia atostogų trukmė, kurios reikia norint pamiršti darbo rūpesčius, stresą ir visiškai atsipalaiduoti. Tai reiškia, kad geriau ilsėtis reguliariai ir dažniau, negu kad visus metus laukti kitos vasaros. Bet kuriuo atveju net ir trumpos poilsio išvykos bei dėmesys sau suteiks daugiau malonių emocijų ir energijos.

Kviečiame mėgautis sveikatinimo ir poilsio programomis, veidą ir kūną puoselėjančiomis procedūromis, baseinų ir pirčių pramogomis.

Atvykite ir patirkite maloniausius įspūdžiu!

Išsirinkite poilsio laiką ir norimą programą www.upa.lt

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų naujienas pirmieji

{{error}}

{{message}}