Ši paslauga treniruoklių salės naujokams. Pirmojo užsiėmimo metu kineziterapeutas konsultuoja klientą dominančiais klausimais, supažindina su bazine treniruoklių salės įranga, moko teisingai jais naudotis. Atsižvelgiant į naujoko fizinį parengtumą, rekomenduojami fiziniai pratimai ir jų atlikimo tvarka bei kartojimų skaičius, individuali užsiėmimo trukmė bei intensyvumas, poilsio intervalų trukmė ir poilsio pobūdis.
Kvėpavimas tai nekontroliuojamas fiziologinis procesas ir tik nedaugelis gali pasigirti, kad moka kontroliuoti savo kvėpavimą.Kvėpavimas – pati svarbiausia organizmo funkcija, kadangi be deguonies mes galime išbūti vos keletą minučių. O deguonies trūkumas neigiamai veikia visas organizmo funkcijas.
Procedūra „Kvėpavimo galia“ gerina organizmo atsparumą deguonies stokai - treniruoja kvėpavimo funkcijoje dalyvaujančius raumenis, atstato natūralų kvėpavimo mechanizmą.Atstatant taisyklingą kvėpavimą, turi būti ir reguliariai gaunamas nustatytas fizinis krūvis (ėjimas, bėgimas, žaidimai, įvairūs fiziniai pratimai).Taisyklingas kvėpavimas gerina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, palaiko nervinių procesų pusiausvyrą, gerina virškinimą, padidina organizmo atsparumą deguonies trūkumui, mažina nerimą ir įtampą, nemigą ir nuovargį.
Procedūros metu atliekamas vienas ar keli testai: krūtinės ląstos ekskursijos nustatymas, Henče mėginys – kvėpavimo sulaikymo iškvėpus mėginys, organizmo atsparumo deguonies trūkumui rodiklio nustatymas (pagal K. Dineikos metodika), diafragmos funkcijos įvertinimas (pagal prancūzų osteopatijos mokyklą).
Po atlikto testavimo parenkamas pratimų kompleksas: K. Dineikos, A. Strelnikovos kvėpavimo pratimai, Tabata protokolo pagrindai, bei specialios kvėpavimo pozicijos, skirtos diafragmos darbo atstatymui.
Procedūros metu kineziterapeutas įvertina paciento fizinę būklę, taiko terapinės kineziterapijos ir masažo metodikas pvz.: sąnarių, raiščių ar nervų mobilizacijas, veikia fascijas, trigerinius taškus, atlieka kitus masažo elementus). Paruoštas kūnas geriau toleruoja fizinį krūvį, aktyviau vyksta regeneraciniai procesai. Kineziterapeutui prižiūrint, pacientas aktyviai atlieka specialius raumenų stiprinimo, tempimo ir sutrikusią funkciją atkuriančius pratimus.
Individuali kineziterapija – viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, pagrįsta tuo, kad tinkamas, individualiai parinktas kūno judesys padeda atnaujinti, gerinti bei palaikyti kaulų ir raumenų, širdies ir kraujagyslių, ir kitų sistemų funkcinę būklę. Tinkamos judesio amplitudės ir pratimų atlikimo tempas normalizuoja raumenų tonusą, gerina sąnarių paslankumą, sausgyslių ir raiščių tamprumą, koordinaciją.
Individuali kineziterapija atliekama pas vyr. kineziterapeutą Valdą Tautkų. Individuali kineziterapija – viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, pagrįsta tuo, kad tinkamas, individualiai parinktas kūno judesys padeda atnaujinti, gerinti bei palaikyti kaulų ir raumenų, širdies ir kraujagyslių, ir kitų sistemų funkcinę būklę. Tinkamos judesio amplitudės ir pratimų atlikimo tempas normalizuoja raumenų tonusą, gerina sąnarių paslankumą, sausgyslių ir raiščių tamprumą, koordinaciją. Sistemingi individualūs kineziterapijos užsiėmimai mažina skausmą, gerina adaptacines organizmo savybes, normalizuoja medžiagų apykaitą, padeda sugrąžinti sumažėjusias potraumines ar pooperacines judesių amplitudes ir funkcijas. Pagal poreikį naudojama RED CORD terapinė įranga, grindžiama viso kūno ar atskirų kūno dalių kybojimo koncepcija, leidžianti ištirti raumenų jėgos silpnąsias puses ir padedanti atlikti sąnarių judesio amplitudės didinimo ar raumenų treniravimo pratimus.
Ergoterapija – tai aktyvus kineziterapijos metodas, kai sergantysis gydomas darbine veikla. Ergoterapijos tikslas – palengvinti ligonio fizinių, protinių, socialinių ir profesinių gebėjimų atkūrimą. Ji parenkama priklausomai nuo ligos pobūdžio, fizinės ir psichinės ligonio būklės. Procedūra stimuliuoja fiziologinius procesus, gerina audinių trofiką ir įvairių organizmo sistemų ir organų funkciją, lavina judėjimo įgūdžius ir valią, pratina koncentruoti dėmesį, didina bendrą organizmo tonusą, pasitikėjimą savo jėgomis.
Tai gydomoji gimnastika vandenyje sujungianti du natūralius biologinius veiksnius: vandenį ir judėjimą. Atliekant specialius individualizuotus pratimus komfortiškos temperatūros vandenyje gerėja kraujotaka, mažėja raumenų tonusas ir skausmas. Dėl mechaninio vandens spaudimo mažėja kūno svorio poveikis sąnariams, lėtėja kaulų tankio mažėjimo greitis, stimuliuojama endokrininė sistema. Biologinis poveikis mažina raumenų tonusą, maloni šilta aplinka suteikia lengvumo, laisvumo, pasitikėjimo savo jėgomis jausmą, tikėjimą pasveikti. Kompleksinis vandens ir kineziterapijos poveikis naudingas sergant degeneracinėmis, uždegiminėmis stuburo ir sąnarių ligomis, esant potrauminiams sindromams.
Mankšta vandenyje sujungia du natūralius biologinius veiksnius – judėjimą ir vandenį. Vandens procedūrų poveikis žmogaus organizmui įvairiapusis ir sudėtingas. Vanduo veikia kūną mechaniškai ir savo temperatūra. Viena iš ypač naudingų vandens savybių žmogui ir jo sveikatai – galimybė plūduriuoti. Panirus į vandenį mažėja kūno svoris, todėl mažesnė apkrova tenka sąnariams. Tokioje aplinkoje galima lengviau ir be skausmo atlikti įvairius judesius. Judėjimas vandenyje padeda greičiau atkurti sutrikusias organizmo funkcijas, stiprinti raumenis ir atstatyti judesių lankstumą.
Rytinė mankšta – tai grupinis užsiėmimas, skirtas lengvai tonizuoti organizmą. Mankštos tikslas yra sužadinti sąnarių mobilumą, sausgyslių ir raiščių elastingumą, didinti raumenų tonusą, taip pat aktyvinti kvėpavimo funkciją, širdies ir kraujagyslių sistemą. Pratimai normalizuoja kraujospūdį, organizmas parengiamas fiziniams ir psichiniams krūviams. Rytinės mankštos pratimai atliekami ne anksčiau kaip praėjus 15 minučių nuo pabudimo, tempas yra lėtas, o mankštinantis reikia atkreipti dėmesį ne tik į fizinius pojūčius, bet ir pasiekti dvasinę darną, psichologinį balansą, pajusti ramybę.
Grupinės kineziterapijos tikslas – sužadinti organizmo atkuriamąsias reakcijas, nes tinkamo judesio metu išsiskirianti energija iššaukia teigiamą organizmo reakciją. Atliekant specialius pratimus gerinama traumuoto organo funkcija, lavinami kompensaciniai mechanizmai. Kineziterapijos užsiėmimų metu lavinamos atramos, pusiausvyros funkcijos, raumenų jėga, gerinamas sąnarių paslankumas. Dirbant grupėje stiprinamas bendrumo ir pasitikėjimo jausmas, visapusiškai stiprinamas visas organizmas, lavinama statinė bei dinaminė judėjimo funkcija. Siekiant atstatyti sutrikusią funkciją ar užkirsti kelią sutrikimui, vystoma raumenų jėga, galūnės judrumas ir lankstumas, koordinacija ir bendra organizmo ištvermė.
Grupinės kineziterapijos tikslas – sužadinti organizmo atkuriamąsias reakcijas, nes tinkamo judesio metu išsiskirianti energija iššaukia teigiamą organizmo reakciją. Atliekant specialius pratimus gerinama traumuoto organo funkcija, lavinami kompensaciniai mechanizmai. Dirbant grupėje vystomas bendrumo ir pasitikėjimo jausmas, visapusiškai stiprinamas visas organizmas, gerinamos viršutinės galūnės judesio amplitudės. Siekiant atstatyti sutrikusią funkciją ar užkirsti kelią sutrikimui, vystoma raumenų jėga, galūnės judrumas ir lankstumas, koordinacija ir bendra organizmo ištvermė.
Grupinė kineziterapija – tai organizuota judėjimo forma, o fizinis krūvis yra stipriausias fiziologinis dirgiklis, nuo kurio suintensyvėja širdies darbas ir didėja deguonies poreikis. Fizinio krūvio metu dėl nervinio ir humoralinio poveikio mažėja vainikinių kraujagyslių tonusas ir aktyvėja vainikinė kraujotaka, taip pat gerėja širdies raumens medžiagų apykaita. Maisto medžiagos įsisavinamos ekonomiškiau, jų daugiau susikaupia širdies raumenyje. Fizinis aktyvumas mažina nervinę įtampą, tromboembolijų, hipostazinės pneumonijos ir žarnyno atonijos pavojų, širdies ir kraujagyslių sistemos jautrumą ortostatiniams poveikiams. Pacientas mokomas atpalaiduoti raumenis, diafragminio kvėpavimo pratimų, dozuoto fizinio krūvio pagrindų. Grupinės kineziterapijos tikslai yra kraujotakos, kvėpavimo sistemos, širdies funkcijos adaptacija fiziniams krūviams.
Grupinių užsiėmimų tikslas sumažinti nugaros skausmus, sustiprinti raumenis užtikrinančius taisyklingą laikyseną, padidinti bendrą fizinį aktyvumą, bei pagerinti eiseną. Užsiėmimų metu atliekami raumenų stiprinimo ir tempimo pratimai, užtikrinantys stuburo stabilumą, gerinantys jo adaptaciją krūviui. Mankštos komplekse gausu tiek ir profilaktinės fizinės veiklos, tiek ir veiklos, gerinančios stuburo būklę esant degeneraciniams pakitimams, bei sergant ortopedinėmis ir periferinės nervų sistemos ligomis. Kineziterapijos užsiėmimų metu lavinama bendroji organizmo ištvermė, pusiausvyra ir koordinacija , mažinamas raumenų hipertonusas, stiprinamas raumenų korsetas.
Po kelio sąnario endoprotezavimo operacijos pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas reabilitacijai, kurios uždavinys – išvengti pooperacinių komplikacijų ir išmokti taisyklingai judėti, siekti maksimalaus savarankiškumo ir pagerinti paciento psichoemocinę būklę. Atliekant specialius pratimus gerinama traumuoto organo funkcija; lavinami kompensaciniai mechanizmai, atramos, pusiausvyros, statinė bei dinaminė judėjimo funkcijas.
Po klubo sąnario endoprotezavimo operacijos pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas reabilitacijai, kurios uždavinys – išvengti pooperacinių komplikacijų ir išmokti taisyklingai judėti, siekti maksimalaus savarankiškumo ir pagerinti paciento psichoemocinę būklę. Atliekant specialius pratimus gerinama traumuoto organo funkcija; lavinami kompensaciniai mechanizmai, atramos, pusiausvyros, statinė bei dinaminė judėjimo funkcijas.
Pagrindinis kvėpavimo sistemos uždavinys – laiku ir pakankamai aprūpinti organizmo ląstelės ir audinius deguonimi bei iš jų pašalinti anglies dioksidą̨. Po infekcinių susirgimų yra labai svarbu, kad organizmas gautų pakankamai deguonies ir nesumažėtų plaučių tūris. Kvėpavimo sistemos funkcijos atstatymui naudojama gydomoji mankšta. Reguliarus tarpšonkaulinių raumenų, diafragmos ir kvėpavimo pratimų atlikimas gerina plaučių funkciją, stiprina kraujagyslių sistemą, gerina darbingumą ir bendrą organizmo būklę.Gydomoji mankšta persirgusiems Covid-19 infekciją akcentuota į kvėpavimo raumenų stiprinimą, krūtinės ląstos ekskursijos didinimą, diafragmos darbo ir kitų sutrikusių organizmo funkcijų atstatymą.